ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΡΘΡΑ

Δευτέρα 14 Νοεμβρίου 2016

Α ΕΣΚΑΒΔΕ Νίκη για τον ΑΟ Βόνιτσας στην Ναύπακτο...Αποτελέσματα-Βαθμολογία-Επόμενη αγωνιστική...!

Α ΕΣΚΑΒΔΕ: Νίκη για την Βόνιτσα στην Ναύπακτο

Η Βόνιτσα κατάφερε να πάρει την νίκη την Κυριακή το απόγευμα απο τον ΠΑΣ Ναυπάκτου με 70-76.
Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι και προηγήθηκαν με 13-21 στο πρώτο δεκάλεπτο και με 25-42 στο ημίχρονο παίζοντας εξαιρετική άμυνα και βγάζοντας πολλούς αιφνιδιασμούς.
Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Γιώργου Σταθάτου πίεσαν πολύ ειδικά στην περιφέρεια.
Έτρεξαν ενα σερί 27-16 και μείωσαν με την συμπλήρωση τριάντα λεπτών παιχνιδιού σε 52-58 με την Βόνιτσα να σκοράρει κυρίως με βολές στο διάστημα αυτό.
Η μάχη συνεχίστηκε και στο τελευταίο δεκάλεπτο με τον ΠΑΣ Ναυπάκτου να καταφέρνει δυο φορές να περάσει μπροστά με ένα πόντο και με το σκορ στο 69-69 τα πάντα κρεμόντουσαν σε μια κλωστή.
Εκεί όμως ο Θειακός και ο Κοντογιάννης με την εμπειρία τους πήραν την κατάσταση στα χέρια τους και με συνεχόμενα καλάθια έδωσαν τελικά την νίκη 70-76 στους φιλοξενούμενους.
Θειακός και Κοντογιάννης με 18 και Γεωργάκης με 17 οι κορυφαίοι ενώ για πρώτη φορά επαιξε και ο Πέρλης για την Βόνιτσα που είχε 9 πόντους με 1 τρίποντο.
Απο τον ΠΑΣ Ναυπάκτου ο Σταϊκος σημείωσε 16 με τρία τριποντα και 11 ο Κακούσης με επίσης τρια τρίποντα ενώ ο νεαρός Πολύχρονος έκανε ακόμα μια πολύ καλή εμφάνιση έχοντας 13 πόντους.

Δεκάλεπτα:Α:13-21 Β:12-21 Γ:27-16 Δ:18-18

ΠΑΣ Ναυπάκτου(Σταθάτος):Χασανάι, Χαντζής 7, Αλεξανδρής 2, Σταϊκος 16(3), Σταθάτος Π. 6, Αδαμόπουλος, Κακούσης 11(3), Πολύχρονος 13, Ντζουμάνης, Βλαχογιάννης 6, Βαρελάς 2, Σταυρόπουλος 7(1)

Βόνιτσα(Ζαβιτσάνος):Κακιούζης 11(1), Κοντογιάννης 18, Πέρλης 9(1), Γεωργάκης 17(1), Σολδάτος 3, Θειακός 18, Παπαγιάννης, Τζέφριος, Χαχαλός